Enduro Bearings - budowa i techologe łożysk

 

Enduro Bearings, z siedzibą w Kalifornii (USA), projektuje i produkuje łożyska rowerowe od prawie 30 lat. W 1997 roku firma wprowadziła swoją pierwszą innowację – łożyska MAX – które są obecnie powszechnie uważane za standard w branży. Od tego czasu marka nieprzerwanie wprowadza nowe rozwiązania i rozszerza swoją ofertę. Wśród najbardziej znaczących innowacji jest Torqtite, gwintowany wkład suportu stanowiący rozwiązanie dla hałaśliwych, wciskanych suportów typu Press Fit, który stał się inspiracją dla wielu innych podobnych rozwiązań. Dwanaście lat temu Enduro opracowało pierwszy z dwóch produktów objętych dożywotnią gwarancją – ceramiczno-hybrydowe łożyska rowerowe XD15. W 2021 roku na rynek trafił drugi z produktów "na zawsze" – opatentowane, suporty Maxhit™.

Obecnie kolekcja obejmuje ponad 1000 modeli łożysk do piast, sterów, suportów i zawieszeń. W ofercie znajdują się również kompletne zestawy sterowe, wkłady suportu, kółeczka przerzutki, narzędzia serwisowe oraz uszczelki do amortyzatorów. Dzięki zastosowaniu najlepszych technologii, staranie wyselekcjonowanych materiałów i precyzyjnej obróbki, Enduro gwarantuje najwyższą trwałości i jakość działania swoich produktów.

Dzisiaj globalne przedsiębiorstwo, Enduro Bearings zaopatruje setki producentów OEM i tysiące sprzedawców detalicznych na całym świecie.
Rocznie ponad 10 milionów sztuk łożysk jest montowanych w topowych rowerach górskich marek: Santa Cruz, Yeti, Evil, Pivot, Niner, Alchemy, BMC, Giant, Atherton, Rocky Mountain, Orbea i Canyon. Miliony rowerzystów jeździ na rowerach z łożyskami Enduro.

Przeczytaj cały artykuł

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Łożyska Poprzeczne / Skośne

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl