Wosk Absoluteblack GraphenWax do łańcucha, 340g

Wosk Absoluteblack GraphenWax do łańcucha1.JPG
  • nowość
Dostępność: na zamówienie
Cena: 135,00 zł 135.00
ilość szt.
Producent: Absoluteblack
EAN:   5110845000044

Opis

Pierwsza na świecie formuła wosku do łańcucha do aplikacji na gorąco z dodatkiem grafenu.


GraphenWax - super elastyczny, nie kruszący się, cichy, czysty i niezwykle skuteczny w działaniu wosk.
Wykazuje doskonałą trwałość przy zachowaniu imponująco niskiego tarcia przez długi czas, zarówno w warunkach mokrych jak i suchych.
Dzięki opatentowanej formule, wosk po nałożeniu nie kruszy się, nie odpryskuje i nie pozostawia śladów dookoła.
Zapewnia wszystko, czego oczekujesz od wosku do aplikacji na gorąco.
Idealny do rowerów szosowych, triathlonowych, szutrowych, mtb i elektrycznych.
Zmniejsza opory, utrzymuje napęd w nieskazitelnej czystości i zapewnia super cichą pracę.
Może być używany razem ze smarem Graphenlube. To najcichszy wosk na ciepło, jakiego kiedykolwiek użyjesz.
W przeciwieństwie do innych wosków do aplikacji na gorąco, GraphenWax wykazuje nie tylko najniższe tarcie, ale także wystarcza na dłużej i jest znacznie łatwiejszy w użyciu.
Przy aplikacji każdego innego wosku na gorąco, po zanurzeniu łańcucha w stopionym wosku należy poczekać, aż łańcuch ostygnie i następnie starannie złamać każde ogniwo, aby łańcuch mógł odzyskać elastyczność, przy okazji pozostawiając dookoła pokruszone cząsteczki wosku i bałagan na ramie i korbie. Graphenlube jest dostępny w dwóch opakowaniach 140ml i 14ml.


GraphenWax znacząco ułatwia ten proces, po ostygnięciu łańcucha wystarczy przeciągnąć go między palcami na całej jego długości a łańcuch stanie się gotowy do użytku, nie pozostawiając resztek wosku dookoła.
Wosk GraphenWax po prostu nie kruszy się podczas pracy napędu, co oznacza, że więcej wosku pozostaje na łańcuchu dzięki czemu dłużej chroni układ napędowy i zapewnia maksymalnie cichą pracę.
GraphenWax nie brudzi palców podczas obsługi łańcucha i jest to najcichsza powłoka woskowa, jaką można stosować. To również jednyny wosk zdolny wytrzymać upalne dni, kiedy inne smary woskowe po prostu topią się z łańcucha.


Przewaga wosku grafenowego Absoluteblack nad jakąkolwiek inna formułą wosku na gorąco:

- Nie trzeba skrupulatnie manipulować ogniwami łańcucha, aby uzyskać elastyczność łańcucha pod aplikacji wosku. Wystarczy przesunąć palcami raz wzdłuż łańcucha i gotowe.
- To najcichszy wosk topiony jakiego można użyć.
- Nie odpryskuje jak inne woski, co oznacza brak bałaganu po założeniu łańcucha na rower.
- Nie trzeba czekać na ponowną elastyczność łańcucha tak jak w przypadku innych wosków.
- Jest cichy przez długi czas, ponieważ lepiej przylega do bocznych płytek łańcucha, zwiększając jednocześnie wydajność zmiany biegów.
- Topi się szybciej niż inne woski - oszczędzając czas.
- Wytrzymuje dłużej dzięki elastyczności wosku i dodatkowi grafenu.
- Zapewnia niewiarygodnie niskie tarcie przez znacznie dłuższy czas niż jakikolwiek inny wosk.
- Nie topi się z łańcucha w upalny dzień.


Na jak długo wystarcza wosk grafenowy Absoluteblack:
Każdy zabieg aplikacji zużywa tylko 3-4 g wosku, jeśli umożliwisz nadmiarowi kapać z powrotem do naczynia podczas wysychania.
Kolejne aplikacje wosku na dokładnie oczyszczony łańcuch (najlepiej wrzątkiem), pozwalają uzyskać około 62 zabiegów i nadal mieć 100 g w naczyniu, aby zagwarantować pełne zanurzenie łańcucha.
Ilość aplikacji i skuteczność działania to tylko kwestia tego, jak bardzo zanieczyścisz wosk oraz jak dobrze wyczyścisz łańcuch wrzącą wodą przed każdym ponownym woskowaniem.
Powłoka wosku będzie miała taką samą trwałość niezależnie od ilości aplikacji za jednego opakowania, ale jeśli zbyt mocno go zabrudzisz nie będzie już tak skuteczny dlatego tak istotne jest dokładne oczyszczenie łańcucha wrzącą wodą przed kolejną aplikacją.


Produkt:
Mówiąc najprościej, jest to wosk o specjalnie zmodyfikowanej strukturze krystalicznej z mieszanką dodatków z grafenem o wysokiej czystości, dzięki czemu jest wysoce elastyczny.
Smary na bazie wosku wykazują znacznie większą tolerancję na zanieczyszczenie wodą i brudem, skutecznie oddzielając ruchome części łańcucha od ścierania i wypełniając wszelkie niedoskonałości na powierzchniach ciernych.
Grafen - cudowny materiał, który wciąż nie jest powszechnie używany ze względu na bardzo wysoki koszt, jest doskonałym dodatkiem z wielu powodów.
Ma wyjątkowo niski współczynnik tarcia w każdych warunkach, jest znacznie trwalszy niż jakikolwiek znany materiał i z łatwością przylega do metalu, chroniąc powierzchnie cierne przed nadmiernym ścieraniem.
Ponadto odpycha wodę i nie przepuszcza powietrza, zmniejszając tym samym proces oksydacyjny na powierzchni metalu. Nawet warstwa pojedynczego atomu wystarczy, aby znacznie zmniejszyć tarcie.


Sposób smarowania:

Pierwsze przygotowanie łańcucha: zdejmij łańcuch z roweru lub użyj zupełnie nowego łańcucha i wyczyść go dokładnie za pomocą środka odtłuszczającego.
Najlepiej to zrobić zanurzając go całkowicie w rozpuszczalniku na 20-60 minut przy użyciu worka foliowego dostarczonego z woskiem, potrząsając łańcuchem pod koniec czyszczenia.
Wyjmij łańcuch i pozwól mu całkowicie wyschnąć (2-12h). Dokładnie odtłuszczenie jest niezbędne przed pierwszą aplikacją wosku.
Po wyschnięciu łańcucha należy nałożyć wosk zgodnie z instrukcją poniżej.

1. Rozpuść GraphenWax w naczyniu na średnim ogniu. Wosk topi się w temperaturze około 70 °C, należy go podgrzać do około 90-100 °C i nie należy tej temperatury przekraczać.
2. Zanurz łańcuch w stopionym wosku i poczekaj, aż wosk ponownie się rozpuści. Najłatwiejszym sposobem na to jest użycie metalowego wieszaka na ubrania poprzez nawleczenie obu końców łańcucha na wieszak.
3. Delikatnie mieszaj łańcuch w płynnym wosku przez około 3-5 minut, aby upewnić się że wosk trafił do wnętrz rolek łańcucha.
4. Wyjmij łańcuch, zawieś go, następnie delikatnie wytrzyj nadmiar wosku z bocznych płytek łańcucha i pozostaw do ostygnięcia przez około 15 minut.
5. Po ostygnięciu, przesuń łańcuch między dwoma palcami aby nadać mu ponownie elastyczność. Łańcuch jes gotowy do użycia.
Przed ponowną aplikacją jeśli łańcuch jest zabrudzony, można go wyczyścić, polewając go gorącą wodą i pozostawić do wyschnięcia. Czyszczenie łańcucha w ten sposób nie zanieczyszcza wosku w naczyniu, dzięki czemu jest dłużej użyteczny.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl