Wózek przerzutki Absoluteblack HollowCage R9100/8000, czarny

Dostępność: Dostępne od ręki
Cena: 2 300,00 zł 2300.00
ilość szt.
Producent: Absoluteblack
Kod produktu: TCRCAGEDA91/BK-BK
EAN:   5110846005062

Opis

Wózek przerzutki HollowCage dla Shimano 9100/8000 to rewolucyjna mono-płytowa konstrukcja. Zaprojektowany aby być najszybszym, najbardziej cichym i najlepiej zmieniającym biegi, aerodynamicznym wózkiem przerzutki stworzonym do tej pory.

To początek nowej ery w dziedzinie tylnych przerzutek. HollowCage jest zbudowany w oparciu o pojedynczą płytę z karbonowego polimeru połączoną z unikatowymi, powiększonymi, w pełni ceramicznymi łożyskami oraz najbardziej zaawansowanymi kółkami prowadzącymi z systemem tłumienia hałasu, jakie kiedykolwiek stworzono.

  • Waga: (+/-1g): 71g
  • Kompatybilność: Shimano Dura Ace 9100/9150/9170 , Ultegra 8000/8050. Obsługuje kasety max. 32z.
  • Materiały: kompozyt karbonowy, Aluminium 7075, elasometr, ceramika
  • W zestawie: Wózek, klucz serwisowy, 2x uszczelka Xring

 

Przewaga wózka HollowCage:

  • Jest super cichy (redukcja hałasu o ponad 12 dB w porównaniu z seryjnym wózkiem).
  • Szybka i precyzyjna zmiana biegów na poziomie Shimano Dura Ace.
  • Jest bardziej aerodynamiczny niż wózki seryjne i inne wózki "oversize"/OSPW.
  • Oszczędza więcej watów niż inne wózki.
  • Jeden z najlżejszych wózków "oversize" na rynku.
  • Pierwsza i unikatowa konstrukcja jednopłytkowa w swoim rodzaju.

Silent Xring Pulley
Standardowe, polimerowe kółka są dość głośne. Kółka aluminiowe są jeszcze głośniejsze, ponieważ materiał emituje więcej dźwięku niż jakikolwiek polimer.

Wózek HollowCage wprowadza na rynek zupełnie nowa generację kółek, które są w stanie zredukować poziom hałasu o 12-14dB w porównaniu do fabrycznego wózka Dura Ace, co odpowiada za redukcję dzwięku o około 60%. Praktycznie rzecz biorąc, wózek staje się bardzo cichy.

W wózku HollowCage zastosowano opatentowne rozwiązanie polegające na osadzeniu górnego, prowadzącego kółka na elastomerowym pierścieniu Xring który odpowiada za tłumieniu hałasu podczas sprzęgania się łańcucha na zębach kółka, zwłaszcza podczas zmiany biegów. HollowCage to nowa, cicha jakość jazdy.

Elastyczność wózka jest lepsza niż jego sztywność.
Wbrew powszechnej opinii, minimalna elastyczność jest korzystna, ponieważ umożliwia lepsze dopasowanie wózka (a tym samym dolnego kółka) do kąta łańcucha podczas korzystania z wyższych biegów kasety.

Dodatkowo oznacza to mniejsze tarcie (czyli mniej utraconych watów), ponieważ kółko dolne nie musi "walczyć" z oporem łańcucha, zwłaszcza podczas używania skrajnych przełożeń.

Wyeliminowanie tradycyjne formy wózka i nowatorskie podejście pozwoliło na stworzenie rewolucyjnej konstrukcji "mono-plate", która może dynamicznie dostosowywać się do kąta łańcucha.

Zwiększona sztywność górnego kółka oznacza lepszą zmianę biegów.
Najważniejszym czynnikiem wpływającym na precyzję i szybkość zmiany przełożeń jest górne kołko prowadzące łańcuch, ponieważ jest ono zamontowane bezpośrednio na osi obrotu a sztywność samego wózka odgrywa bardzo małą rolę podczas zmiany biegów. Górne kółko odpowiada za przesuwanie łańcucha w lewo/prawo umożliwiając zmianę przełożeń więc jego sztywność odpowiada za większą precyzję zmiany przełożeń.

HollowCage w przeciwieństwie do innych systemów wózków "oversize" wykorzystuje duże w pełni ceramiczne łożyska, które sprawiają, że same kółeczka i ich osadzenie są niezwykle sztywne.

Odpowiednia profil zębów
HollowCage wykorzystuje zęby górnego kółka o wysokim profilu co zapewnia najlepszą możliwą precyzję zmiany przełożeń.
Niskie zęby po prostu nie mogą skutecznie przesuwać łańcucha w lewo lub w prawo podczas zmiany biegu a są to jedyne punkty styczności z łańcucha z wózkiem.

Aerodynamika
Badania w specjalnie zaprojektowanym tunelu aerodynamicznym, przeznaczonym do testowania małych obiektów wykazały że HollowCage okazał się bardziej aerodynamiczny niż seryjny wózek Dura-Ace a także inne wiodące marki.

Oszczędność watów
Istnieją cztery główne czynniki które mogą się przyczynić do oszczędności watów, jakie może zapewnić wózek przerzutki "oversize": - Jakość łożysk i ich smarowanie - Liczba zębów w kółkach - Odpowiednio niskie napięcie sprężyny - Zdolność dolnej części wózka do elastycznego dopasowania się do linii pracy łańcucha.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl